Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (СТРИМ) Ренова – Вардар
(СТРИМ) Ренова – Вардар

(СТРИМ) Ренова – Вардар

Со почеток од 14:00 часот на градскиот стадион во Тетово, Вардар гостува кај екипата на Ренова, во рамките на 21.коло во ПМФЛ.

Вардар ќе се обиде да стигне до првиот пролетен триумф, за тоа да се оствари ќе треба да победи еден од конкурентите во борбата за опастанок.

Натпреварот ќе можете да го погледнете на линкот, ТУКА.