Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ОДЛИЧНА ВЕСТ!! ДВАТА ДУЕЛА АПОЕЛ – ВАРДАР ЌЕ ГИ ПРЕНЕСУВА МТВ
ОДЛИЧНА ВЕСТ!! ДВАТА ДУЕЛА АПОЕЛ – ВАРДАР ЌЕ ГИ ПРЕНЕСУВА МТВ

ОДЛИЧНА ВЕСТ!! ДВАТА ДУЕЛА АПОЕЛ – ВАРДАР ЌЕ ГИ ПРЕНЕСУВА МТВ

Одлична вест за љубителите на македонскиот фудбал и фк Вардар, двата меча од второто коло во лигата на шампионите ќе ги следиме на малите тв екрани низ директен пренос .

Македонската радио и телевизија ќе ги пренесува двата дуела во живо на првиот канал . Одличен потег особено важен беше првиот меч од Никозија, кој нема да може да го следиме од трибините .