Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Утринскиот лет на вардарци е одложен поради лоши временски услови, се очекува вечерва да заминат за Анталија
Утринскиот лет на вардарци е одложен поради лоши временски услови, се очекува вечерва да заминат за Анталија

Утринскиот лет на вардарци е одложен поради лоши временски услови, се очекува вечерва да заминат за Анталија

Фудбалскиот клуб Вардар утрово требаше да одлета за Анталија, каде ќе се одвиваат главниот дел од подготовките. Сепак, утринскиот лет на црвено-црните е одложен поради лоши временски услови во Истанбул, па најверојатно со вечерниот лет вардарци ќе заминат за Анталија.

На овие подготовки со екипата заминуваат и неколку млади играчи. Тоа се Марио Ричков, Нијаз Јусуфи, и секако Лука Стојковски и Филип Ѓоргиевски кои во есенскиот дел настапуваа за сениорскиот тим.

Засега се закажани три контролни натпревари во Атанлија, два со руски клубови и еден меч со украински тим.