Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Гоцевски Марјан главен судија на мечот во Штип
Гоцевски Марјан главен судија на мечот во Штип

Гоцевски Марјан главен судија на мечот во Штип

Одреденa е судиската четворка која ќе ја дели правдата на натпреварот од 31. коло на кој се среќаваат домашниот тим на Брегалница и тимот на Вардар. За овој натпревар кој ќе биде одигран во Штип, ждребот сакаше главен судија да биде Гоцевски Марјан од Струмица. Ќе му помагаат Станковски Ѓорѓи и Ангеловски Кире. Делегат на мечот ќе биде Џорлев Никола од Струмица.

Натпреварот утре ќе започне со почеток во 16-00 часот.