Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Пачовски 517 минути без примен гол во ПМФЛ!
Пачовски 517 минути без примен гол во ПМФЛ!

Пачовски 517 минути без примен гол во ПМФЛ!

Томе Пачовски ”јуриша” на рекордот на Гачевски! Нашиот голман нема примено гол веќе 517 минути во првенството на Македонија. Ова е одлична серија за нашиот прв голман, и дополнителен мотив да стигне до тие повеќе од 900 минути без примен гол, и да го престигне својот колега, Гачевски, кој минатата година го урна, и го постави овој нов рекорд во Брегалница. hqdefaultНесомнено ова е голем мотив за Пачовски, сепак за овие повеќе од 500 минути, се заслужни и дефанзивците на ФК Вардар.

Едно е јасно, ФК Вардар од поодамна немал вака квалитетна двојка помеѓу стативите.