Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Пенал рулетот Вардар – Работнички
(ВИДЕО) Пенал рулетот  Вардар – Работнички

(ВИДЕО) Пенал рулетот Вардар – Работнички

Како што е добро познато вчера нашиот тим го освои својот втор Супер Куп трофеј во својата историја. Совладан беше градскиот ривал, екипата на Работнички и тоа по изведени пенали.Во регуларниот дел одигравме 1:1, следеа продолженија два пати по 15 минути кои не го дадоа победникот потоа црвено – црните беа поуспешни во пенал рулетот. Видео од пенал рулетот, само за вардаровите навивачи кои не беа во можност да присуствуваат на овој натпревар.

ПЕНАЛИ: 

I- серија: Цикарски погодува, Хамбарџумјан изедначува
II- серија: Вујчиќ погоди, Стојков изедначува
III-серија: Илиевски погоди, Ивановски шутира неговиот шут го брани Шишковски
IV серија: Гачевски го брани пеналот на Алтипармаковски, Глигоров погоди
V-серија: Гачевски го брани и пеналот на Ристевски, Фелипе погоди за победа.