Monday ,28 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Пет генерации на ФК Вардар во наредниот период треба да ги дознаат противниците во 1/2 финалето од националниот куп
Пет генерации на ФК Вардар во наредниот период треба да ги дознаат противниците во 1/2 финалето од националниот куп

Пет генерации на ФК Вардар во наредниот период треба да ги дознаат противниците во 1/2 финалето од националниот куп

Пет генерации на фудбалскиот клуб Вардар во наредниов период треба да ги дознаат противниците, во рамките на полуфиналето од Купот на Македонија.

Кај генерацијата 2005, покрај Вардар во најдобрите четири екипи на националниот Куп се пласираа уште и Кул, Каменица Саса и Шкупи. Кај генерацијата 2006 полуфиналисти се екипите на Вардар, Шкендија, Академија Пандев и Шкупи.

Помладите пионери на Вардар своето место во големото финале ќе го бараат преку една од екипите на Шкупи, Њу Старс или Работнички, додека кај пионерите учесници во 1/2 финалето се Вардар, Работнички, Шкендија и Академија Пандев.

Кај кадетите во најдобрите четири екипи се: Вардар, Шкендија, Академија Пандев и Бреалница.