Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Пет играчи од ФК Вардар беа дел од младинската репрезентација до 18 години, на контролните мечеви против Турција
Пет играчи од ФК Вардар беа дел од младинската репрезентација до 18 години, на контролните мечеви против Турција

Пет играчи од ФК Вардар беа дел од младинската репрезентација до 18 години, на контролните мечеви против Турција

Македонската фудбалска репрезентација до 18 години одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Турција. По една победа им припадна на двете селекции, Турција славеше на првиот контролен дуел со резултат 2:1, додека Македонија триумфираше минимално на вториот со резултат 1:0.

Во составот на Добринко Илиевски за овие контролни натпревари со Турција се најдоа шест играчи на фудбалскиот клуб Вардар. Се работи за Методија Велковски, Филип Антовски,  Бојан Колевски, Јакуп Бериша и Стефан Наумчески.