Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Пет играчи на Вардар со вирус

Пет играчи на Вардар со вирус

kom0
Големиот вирус што го зафати Скопје изминатава недела, стигна и во Фк Вардар, пет играчи на нашиот тим се здобиле со овој вирус.
Од клубот ни потврдија дека се работи за вирус, лекарскиот тим работи напорно, да ги  рехабилитираат играчите за неделниот меч со Металург.
Инаку се работи за 4 првотимци: Пачовски, Грнчаров, Дашјан, Блажевски, и шефот на стручниот штаб Сергеј Андреев.

Фото:фквардар.мк