Thursday ,20 June 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Познат комплетниот распоред и термини за дуелите во есенскиот дел на пионерските екипи на ФК Вардар
Познат комплетниот распоред и термини за дуелите во есенскиот дел на пионерските екипи на ФК Вардар

Познат комплетниот распоред и термини за дуелите во есенскиот дел на пионерските екипи на ФК Вардар

Познати се есенските возбудувања кои ги очекуваат пионерите и помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар во лигите. Првенствените натпревари во сезоната 2018/2019 година   почнуваат на 25 и 26.август со одигрување на првите дуели. Според планот на есен ќе се одиграат 14.кола. Последното коло ќе се игра на 2/3.декември оваа година. Лигата има десет екипи и ќе се одиграат 27.кола оваа сезона односно ќе се игра трикружен систем.

Во првото коло ние сме гости на тимот од скопската населба Ѓорче Петров, екипата на ФК Македонија ЃП, а во второто коло сме домаќини на врсниците од Тетово, екипата на  ФК Шкендија. Целосниот распоред на натпреварите во есенскиот дел од лигата за пионери и лигата за помлади пионери може да го погледнете во продолжение.

РАСПОРЕД СЕЗОНА 2018/2019 
1. коло, 25-26.08. 2. коло 01-02.09 3. коло 08-09.09
РЕНОВА ШКЕНДИЈА ШКУПИ 1927 ПОБЕДА РЕНОВА ВАРДАР
МАКЕДОНИЈАЃ.П. ВАРДАР БРЕГАЛНИЦА 2008 РЕНОВА МАКЕДОНИЈАЃ.П. АКАД.ПАНДЕВ
ЊУ СТАРС РАБОТНИЧКИ АКАД.ПАНДЕВ ЊУ СТАРС ШКЕНДИЈА РАБОТНИЧКИ
ПОБЕДА АКАД.ПАНДЕВ РАБОТНИЧКИ МАКЕДОНИЈАЃ.П. ЊУ СТАРС ШКУПИ 1927
БРЕГАЛНИЦА 2008 ШКУПИ 1927 ВАРДАР ШКЕНДИЈА ПОБЕДА БРЕГАЛНИЦА 2008
4. коло 15-16.09   5. коло 22-23.09   6. коло 29-30.09
БРЕГАЛНИЦА 2008 ЊУ СТАРС ВАРДАР АКАД.ПАНДЕВ ПОБЕДА МАКЕДОНИЈАЃ.П.
ШКУПИ 1927 МАКЕДОНИЈАЃ.П. ШКЕНДИЈА ШКУПИ 1927 ЊУ СТАРС РЕНОВА
АКАД.ПАНДЕВ ШКЕНДИЈА МАКЕДОНИЈАЃ.П. БРЕГАЛНИЦА 2008   БРЕГАЛНИЦА 2008   ШКЕНДИЈА
ПОБЕДА   РЕНОВА   ЊУ СТАРС   ПОБЕДА   ШКУПИ 1927   ВАРДАР
РАБОТНИЧКИ ВАРДАР РЕНОВА РАБОТНИЧКИ АКАД.ПАНДЕВ РАБОТНИЧКИ
7. коло 06-07.10   8. коло 10-11.10   9. коло 13-14.10
РАБОТНИЧКИ ШКУПИ 1927 ЊУ СТАРС ШКЕНДИЈА АКАД.ПАНДЕВ БРЕГАЛНИЦА 2008
РЕНОВА АКАД.ПАНДЕВ ПОБЕДА ВАРДАР РАБОТНИЧКИ ПОБЕДА
ВАРДАР БРЕГАЛНИЦА 2008 МАКЕДОНИЈАЃ.П. РЕНОВА ВАРДАР ЊУ СТАРС
ШКЕНДИЈА ПОБЕДА БРЕГАЛНИЦА 2008 РАБОТНИЧКИ РЕНОВА ШКУПИ 1927
МАКЕДОНИЈАЃ.П. ЊУ СТАРС ШКУПИ 1927 АКАД.ПАНДЕВ ШКЕНДИЈА МАКЕДОНИЈАЃ.П.
10. коло 27-28.10   11. коло 03-04.11   12. коло 10-11.11
ШКЕНДИЈА РЕНОВА ПОБЕДА ШКУПИ 1927 ВАРДАР - РЕНОВА
ВАРДАР МАКЕДОНИЈАЃ.П. РЕНОВА БРЕГАЛНИЦА 2008 АКАД.ПАНДЕВ - МАКЕДОНИЈАЃ.П.
РАБОТНИЧКИ ЊУ СТАРС ЊУ СТАРС АКАД.ПАНДЕВ РАБОТНИЧКИ - ШКЕНДИЈА
АКАД.ПАНДЕВ ПОБЕДА МАКЕДОНИЈАЃ.П. РАБОТНИЧКИ ШКУПИ 1927 - ЊУ СТАРС
ШКУПИ 1927 БРЕГАЛНИЦА 2008 ШКЕНДИЈА ВАРДАР БРЕГАЛНИЦА 2008 - ПОБЕДА
13. коло 17-18.11   14. коло 02-03.12
ЊУ СТАРС - БРЕГАЛНИЦА 2008 АКАД.ПАНДЕВ - ВАРДАР
МАКЕДОНИЈАЃ.П. - ШКУПИ 1927 ШКУПИ 1927 - ШКЕНДИЈА
ШКЕНДИЈА - АКАД.ПАНДЕВ БРЕГАЛНИЦА 2008 - МАКЕДОНИЈАЃ.П.
РЕНОВА - ПОБЕДА ПОБЕДА - ЊУ СТАРС
ВАРДАР - РАБОТНИЧКИ РАБОТНИЧКИ - РЕНОВА