Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар триумфално со ФК Ренова
(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар триумфално со ФК Ренова

(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар триумфално со ФК Ренова

Вчера пионерите на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа до својата трета победа во првенството, а прва на домашен терен. Избраниците на Сашо Тодоровски денес на теренот на Академијата ја совладаа екипата на Ренова со резултат 3:0, со голови во првото полувреме.

23130650_10210689048684556_2343272241204566392_n 23130668_10210689036764258_199177567414602799_n 23131589_10210689040684356_1621851723746494950_n 23131694_10210689042404399_6057295688950941789_n 23131806_10210689053284671_1732459610448072769_n 23132121_10210689045644480_4911989924822344084_n 23167562_10210689036604254_8943917477571438817_n-1 23167744_10210689049724582_2764721604339761331_n 23167748_10210689047364523_2460704839422752764_n 23167867_10210689044804459_6639374918475418897_n 23168056_10210689038364298_5681030540046764021_n 23172402_10210689054884711_5745521562212595004_n 23172754_10210689036684256_3141722943708838208_n 23231337_10210689040204344_3354688695039374041_n 23231559_10210689055684731_7726607902298942961_n 23244395_10210689051724632_444273721200445840_n