Wednesday ,28 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Пјуник со пет нови засилувања се подготвува за дуелите со Вардар

Пјуник со пет нови засилувања се подготвува за дуелите со Вардар

36273284_1881595558564360_2462481170873450496_n

Тимот на Пјуник се засили со пет нови играчи пред дуелите со нашиот Вардар во Лигата на Европа.

Нови играчи на Ерменците се: голманите Евгениј Кобозев од Русија и Андрија Драгојевиќ од Црна Гора, потоа играчите од средината на теренот Максим Трушевчук и Максим Жестоков од Русија, како и играчот од БСК Мохамед Конате, кој е напаѓач и доаѓа од редовите на Гомел од Белорусија.

Пјуник во овој момент се подготвува во Белорусија каде веќе одигра двe пријателски средби.