Wednesday ,30 September 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Фотогалерија од две финалиња во генер.2003 и 2005 во Кошаркарската лига “Вардар

Фотогалерија од две финалиња во генер.2003 и 2005 во Кошаркарската лига “Вардар

16

Оваа сезона ги добивме двата први шампиони во првата напреварувака  сезона од големиот проект на црвено-црниот кошаркарски колектив-Младинската кошаркарска лига “Вардар“. По финалните дуели кои се одиграа во малата сала “Кале“ во Скопје ги дознавме шампионите во две генерации, станува збор за момците родени 2003 и помали и генерација родени 2005 година и помлади момци.

Кај  генер.2003 година до големиот пехар дојде тимот на КК Ангели, тие во финалето ја совладаа екипата на КК МВП Скопје. Кај помладите, генерација 2005 големиот пехар замина во рацете на тимот на  КК ФМП Академија. Тие одиграа одлично во клучниот дуел за злато и ја совладаа екипата на домашниот тим на КК Вардар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 33