Wednesday ,08 May 2024
Home > ФК Вардар > Петлиња > Вардар (1) генер. “2005“ ја наполни мрежата на Грозданоски, Вардар (2) загуби од екипата на Кул

Денес на терените на ФФМ, шесттото коло во детската фудбалска лига го одигра генерацијата на Вардар родени “2005“ година. Тие одиграа два натпревари, на кои забележавме по една победа и пораз.

Вардар (1) за противник го имаше тимот на Грозданоски, кој го совлада убедливо со резултат 20:0. По првото полувреме резултатот беше 8:0. Ви ги презентераме паралелно стрелците на сите погодоци за црвено-црните на овој дуел.

5

Влатко Кулуковски 1:0

Никола Величковски 2:0 и 3:0

Матеј Гаштаров 4:0 ( од пенал по три корни на противникот)

7

Вардар (2) го загуби дуелот со екипата на Кул. Не паметиме послаб натпревар за оваа екипа на Вардар, која речиси и да не создаде ниту една поголема шанса, а не паметиме и кога не успеале да постигнат гол на мечевите во детската лига. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 0:2. По првото полувреме резултатот беше оној почетниот 0:0.