Tuesday ,18 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Поделба на бодовите, пом.пионери на Вардар и Шкендија одиграа со нерешен резултат
(Фотогалерија) Поделба на бодовите, пом.пионери на Вардар и Шкендија одиграа со нерешен резултат

(Фотогалерија) Поделба на бодовите, пом.пионери на Вардар и Шкендија одиграа со нерешен резултат

Помладите пионери на ФК Вардар во текот на вчерашниот ден го одиграа дербито од 2.коло против екипата на Шкендија. Мечот се одигра на теренот на Академијата и заврши со нерешен резултат (2:2). Двата гола за Вардар беа дело на Бесар Гуџуфи.

Погледнете ја фотогалеријата од овој дерби меч во рамките на помладата пионерска супер лига.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35