Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Баснарков, Данстак, Грашески, Битиќи и Порчу со поединечни награди од турнирот во Бугарија
Баснарков, Данстак, Грашески, Битиќи и Порчу со поединечни награди од турнирот во Бугарија

Баснарков, Данстак, Грашески, Битиќи и Порчу со поединечни награди од турнирот во Бугарија

Три генерации на ФК Вардар беа дел од турнир во Бугарија, на кој освоија едно прво и две втори места.

Вардарци собраа и дел од поединечните награди на турнирот. Така Марко Баснарков и Андреј Данстак беа прогласени за најдобри голмани во генерациите 2009, односно 2006. 

Александар Грашески кој со генерацијата 2007 успеа да го освои турнирот е прогласен за најдобар среден играч, додека неговиот соиграч Јулијан Битиќи зема награда за најдобар напаѓач. Признание имаше и за Димитар Порчу од генерацијата 2006 како најдобар одбранбен играч.

vardarfans-bitici vardarfans-graseski vardarfans-porcu