Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Пом. пионери на ФК Вардар дел од меморијалниот турнир „Драганица Куп“ 2020
Пом. пионери на ФК Вардар дел од меморијалниот турнир „Драганица Куп“ 2020

Пом. пионери на ФК Вардар дел од меморијалниот турнир „Драганица Куп“ 2020

Помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар на 23.февруари ( недела) ќе бидат дел од 14-то издание на меморијалниот турнир „Драганица Куп“ 2020 кој се одржува во чест на легендата Драган Михајлов.

Натпреварите ќе се одиграат на градскиот стадион „Никола Мантов“ во Кочани, а покрај Вардар учесници се и екипите на ГФК Осогово, Работнички и Беласица.

Во првото полуфинале силите ќе ги одмерат ГФК Осогово и ФК Вардар, а мечот ќе започне од 10:00 часот. Во второто 1/2 финале ќе се сретнат Работнички и Беласица од 11:15 часот. Победниците од овие дуели ќе играат за првото место, дуел кој ќе стартува од 14:00 часот, додека еден час порано ќе започне натреварот за 3.место.

Натпреварите ќе се играат во две полувремиња од по 30 минути. За најдобрите екипи и поединци се предвидени пригодни дипломи и награди.

cel