Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Пом.пионери под водство на Рап-Тап стартуваа со тренинзи на Академијата
(Фотогалерија) Пом.пионери под водство на Рап-Тап стартуваа со тренинзи на Академијата

(Фотогалерија) Пом.пионери под водство на Рап-Тап стартуваа со тренинзи на Академијата

Помладите пионери на ФК Вардар под водство на Сашо Тодоровски ги започнаа подготовките за пролетниот дел од сезоната. Оваа генерација на Вардар успеа да заврши на првото место во есенскиот дел во лигата, со четири бодови предност пред екипата на Работнички и да се пласира во полуфиналето на националниот Куп.

Вчера, помладите пионери го одржаа својот утрински тренинг на Академијата, на која беше присутен и нашиот медиум. Погледнете фотографии од истиот.

1 2 3 4 5 6 7 8 80699615_2699283706785125_7644486589342547968_o 82807386_2699282616785234_58220832907853824_o 82979318_2699282343451928_7651585616232054784_o 83016909_2699283290118500_3408138871014162432_o 83037121_2699283450118484_313519654691667968_o 83063688_2699283083451854_5141794693398396928_o 83075913_2699284006785095_6608837298442207232_o 83097514_2699281683451994_5614822604465504256_o 83217321_2699282676785228_769356439465492480_o 83226810_2699282500118579_2128005327067545600_o 83253980_2699282816785214_2784681847823532032_o 83335294_2699281926785303_4199882488207638528_o 83351141_2699281743451988_1064531704720392192_o 83380010_2699283696785126_7631797821431087104_o 83488623_2699282436785252_456271147701370880_o 83831219_2699282953451867_4453929318434734080_o 83885389_2699283773451785_8609786605151977472_o 84304986_2699282913451871_4819639070655250432_o 84503616_2699283266785169_4446898190683209728_o