Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Градската пресметка мора да им припадне на “црвено – црните”
Градската пресметка мора да им припадне на “црвено – црните”

Градската пресметка мора да им припадне на “црвено – црните”

Попладнево од 14.00 часот новото коло во ПМФЛ го отвараат градските ривали од Скопје, тимовите на Работнички и Вардар.

На оваа градска пресметка која ќе биде одиграна на Арената Филип II, тимот на Вардар ќе влезе само со една цел, победа и задржување на шансите во борбата за титула. Од друга страна тимот на Работнички ќе сака да ја прекине лошата серија на резултати во пролетниот дел со позитивен резултат од овој натпревар.

Како ќе се одвиваат настаните на теренот и кој ќе ги зеде сосебе трите бодови останува да видиме. Дуелот започнува од 14.00 часот.

Навиваме за Вардар!