Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Вардаровата генер. “2010„ во недела ќе го одигра последното есенско коло во детската лига
Вардаровата генер. “2010„ во недела ќе го одигра последното есенско коло во детската лига

Вардаровата генер. “2010„ во недела ќе го одигра последното есенско коло во детската лига

Во недела на терените на ФФМ последното есенско коло од детската лига ќе го одигра најмладата генерација на ФК Вардар, момчиња родени “2010„ година. Сите останати генерации настапите од есенскиот дел ги завршија уште минатиот викенд.

За противник во последното есенско коло го имаме тимот на Гроздановски. Најпрво на теренот ќе излезе екипата на Вардар (1) која за противник го има тимот на Гроздановски (1), дуел кој ќе стартува од 11:30, додека веднаш после нив во терминот од 12:20 часот стартуваат екипите на Вардар (2) и Гроздановски (2).

До пред одигрување на последното коло Вардар (1) има осум победи и еден нерешен резултат, додека Вардар (2) има шест победи, два порази и еден нерешен резултат.