Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) А кој си па ти Ецкоски да плукаш по најтрофејниот и најголем фудбалски клуб во Македонија!?
(ФОТО) А кој си па ти Ецкоски да плукаш по најтрофејниот и најголем фудбалски клуб во Македонија!?

(ФОТО) А кој си па ти Ецкоски да плукаш по најтрофејниот и најголем фудбалски клуб во Македонија!?

Покрај инцидентите со навивачите и собирачите на топки, црна дамка на дербито остави и главниот судија Марјан Ецкоски. По дуелот, „Вардар Фанс” поразговара со неколку играчи на нашиот тим, кои ни потврдија дека главниот судија за време на дуелот ги пцуел во неколку наврати.

По овој уште еден скандал, „Иницијатива за спас на ФК Вардар” реагираше остро кон Ецкоски!

А кој си па ти Ецкоски да плукаш по најтрофејниот и најголем фудбалски клуб во Македонија!?

Ти си судија, а не навивач, или можеби грешиме?

Фото:

73416023_1265391707003370_6836034608769794048_n