Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Младинците на Вардар поразени од Шкендија, на првиот 1/4 финален меч во Купот
Младинците на Вардар поразени од Шкендија, на првиот 1/4 финален меч во Купот

Младинците на Вардар поразени од Шкендија, на првиот 1/4 финален меч во Купот

Младинците на ФК Вардар денес гостуваа во Тетово, на екипата на Шкендија, во рамките на првиот меч од 1/4 финалето на Купот. Нашите млади надежи го загубија првиот дуел со резултат 3:1

Уште во втората минута од мечот, екипата од Тетово го отвори резултатот и поведе со 1:0, додека во 36 минута од дуелот имаа и водство од 2:0. На самиот старт на вториот дел, тимот на Шкендија го зголеми резултатот на 3:0, додека надеж за Вардар дека може да стори нешто повеќе на реваншот во Скопје, донесе Хиџрет Рушити, кој во 51 минута го намали резултатот на 3:1, кој на крајот се покажа како конечен на овој дуел од Купот на Македонија.

Вардар: Андов, Зендели, Мирчевски, Костовски, Манасиевски (c), Мицевски, Хасановиќ, Цури, Ристовски, Трајановски, Рушити.

Во игра влезе уште и Исени.