Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Васоски: Ова ли е Европска Шкендија, на пет напади се слуша свирче од трибините, а нашите застануваат мислејќи офсајд!?
Васоски: Ова ли е Европска Шкендија, на пет напади се слуша свирче од трибините, а нашите застануваат мислејќи офсајд!?

Васоски: Ова ли е Европска Шкендија, на пет напади се слуша свирче од трибините, а нашите застануваат мислејќи офсајд!?

По инцидентот во Тетово, по капитенот Гачевски, се обрати на Фејсбук и тренерот на „црвено – црните”, Александар Васоски. Васоски прашува дали ова е таа Европска Шкендија и потсетува дека кога и да дојдат во Скопје се пречекани како и сите останати гостински тимови, а додаде и дека ова е срам за фудбалот во Македонија.

Фото:

73399742_437168593603603_9187666509139279872_n