Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Повик за Кратово

Повик за Кратово

12049109_1083009678383845_604623573851899746_n

Во недела нашиот тим гостува во Кратово. По тој повод, навивачката група Комити ги повикуса сите свои навивачи да отидат на гостувањето во Кратово, и да му дадат поддршка на својот миленик. Натпреварот е закажан за недела 4 октомври со почеток во 15-00часот. Најверните навивачи на црвено – црните ова гостување ќе го одработат во сопствена режија тие со автомобили ќе се упатат кон Кратово да дадат поддршка на својте миленици.

Повик до сите навивачи на ФК Вардар да влезат во кола во недела, и да се упатата за Кратово. Пораката можете да ја погледнете на(фотографијата)