Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Васоски со неколкумина млади играчи во почетниот состав
Васоски со неколкумина млади играчи во почетниот состав

Васоски со неколкумина млади играчи во почетниот состав

Тренерот на Вардар, Васоски се одлучи со кои почетни 11-мина ќе истрча на дуелот во Струмица. Поради здравствени проблеми и на овој натпревар ќе го нема еден од најдобрите играчи на Вардар, Матеј Цветаноски.

Денешниот тим е составен од повеќе млади играчи како Стојановски, Реџепи Велковски, Мартинага и Парталко. На клупата останаа искусните Петровиќ, Најденов и Петковски.

122373947_3406278172800506_7080546746977687207_o