Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ЛИНК) А.Пандев – Вардар
(ЛИНК) А.Пандев – Вардар

(ЛИНК) А.Пандев – Вардар

Ширум нашата држава денеска се играат 1/8 финалните двојки од Купот. Еден од најинтересните натпревари ќе биде токму во Струмица, каде домаќинот Академија Пандев го пречекува нашиот Вардар.

Се игра еден натпревар, што значи дека подобриот оди директно во 1/4 финалето.

Натпреварот на овие две екипи кој започнува од 14:30 часот, можете да го проследите ТУКА.