Tuesday ,16 October 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Познат стартниот состав за дуелот со Розенборг
Познат стартниот состав за дуелот со Розенборг

Познат стартниот состав за дуелот со Розенборг

Вардар вечерва ќе се обиде да стигне до првите бодови во групната фаза од Лигата на Европа. На арената “Филип Втори“ гостува екипата на Розенборг. Веќе е познат составот кој ќе стартува на вечерашниот меч.

Тренерот Јаневски ќе стартува со следниве 11-сетмина: Гачевски, Муслиу, Грнчаров, Новак, Демири, Николов, Глигоров, Фелипе, Блажевски, Барсегјан, Итало.

Очекуваме добра игра и прва историска победа во групната фаза од ЛЕ. Натпреварот започнува од 21:05 часот.