Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардар е слободен во 1/8 финалето на младинскиот фудбалски Куп, познати се останатите двојки
Вардар е слободен во 1/8 финалето на младинскиот фудбалски Куп, познати се останатите двојки

Вардар е слободен во 1/8 финалето на младинскиот фудбалски Куп, познати се останатите двојки

Од следната недела на програмата се 1/8 финалните натпревари во младинскиот фудбалски Куп на Македонија. Вардар ќе биде слободен во оваа прва елиминациска фаза, како и екипите на Работнички и Шкупи.

Вака изгледаат паровите во 1/8 финалето во младинскиот Куп во сите четири возрасни категории:

Македонија Ѓ.П – Скопје

Брегалница – Пелистер

Победа – Њу Старс

Ренова – Академија Пандев

Шкендија – Кул