Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Познати екипите кои ќе играат во големото финале на „Вардар Куп Скопје“, Вардар ќе се бори за бронза
Познати екипите кои ќе играат во големото финале на „Вардар Куп Скопје“, Вардар ќе се бори за бронза

Познати екипите кои ќе играат во големото финале на „Вардар Куп Скопје“, Вардар ќе се бори за бронза

Екипите на Партизан и Осијек ќе играат во големото финале на првото издание на меѓународниот младински турнир „Вардар Куп Скопје“.

Вчера на стадионот во Ѓорче Петров, се одиграа полуфиналните натпревари, после кои беа познати и финалистите. Во првото 1/2 финале, Вардар загуби убедливо од екипата на Осијек со резултат 0:5, додека во еден неизвесен натпревар во белградското дерби, Партизн со резултат 3:2 ја победи екипата на Црвена Ѕвезда.

285821486_133001346020747_2193743230908693380_n

Денес се игра големото финале, како и натпреварот за третото место. Со почеток од 11:00 часот во борба за бронзата ќе играат екипите на Вардар и Црвена Ѕвезда, додека големото финале ќе започне од 13:00 часот на кое ќе се сретнат екипите на Партизан и Осијек.

285083877_133014086019473_934137062175120971_n