Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Познати учесниците на силниот меѓународен турнир „Вардар Куп 2023“
Познати учесниците на силниот меѓународен турнир „Вардар Куп 2023“

Познати учесниците на силниот меѓународен турнир „Вардар Куп 2023“

Познати се учесниците на второто издание на младинскиот меѓународен турнир “Вардар Куп 2023″ кој ќе се одржи од 9-11 јуни на стадионот Борис Трајковски во Скопје.

Екипите на Вардар, Црвена Ѕвезда (Србија), Екцелзиор (Холандија), Национал (Бугарија), Лудогорец (Бугарија) и Раднички Ниш (Србија) ќе се натпреваруваат годинава на „Вардар Куп“