Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар во последното коло домаќин на Алкалоид, дуел за 2.позиција на табелата
Вардар во последното коло домаќин на Алкалоид, дуел за 2.позиција на табелата

Вардар во последното коло домаќин на Алкалоид, дуел за 2.позиција на табелата

-Викендов се игра последно коло од плеј-офот кај мажите во ракометната лига.

РК Вардар 1961 пред оваа последна рунда на своето конто има 34.бода и го пречекува Алкалоид кој има бод помалце, па оваа средба ќе го даде вице-шамионот на Македонија. На црвено-црните за задржување не позиција број два им одговара и реми.

Натпреварот се игра задутре, сабота 27.мај во салата Јане Сандански. Оваа средба е закажана со почеток во 19-00  часот.