Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Познати противниците за вардаровите генер. во 1/4 финалето на „Кул Куп“
Познати противниците за вардаровите генер. во 1/4 финалето на „Кул Куп“

Познати противниците за вардаровите генер. во 1/4 финалето на „Кул Куп“

Денес е последниот натпреварувачки ден на младинскиот меѓународен турнир „Кул Куп 2019“. Четири генерации на ФК Вардар ќе ги одиграат своите 1/4 финални и евентуално 1/2 финални и финални мечеви.

Познати се противниците за вардаровите генерации во 1/4 финалето на „Кул Куп“

Вардар ( генер.2007) – Јанг Тим  12:00

Вардар ( генер. 2008) – Шкендија  12:00

Вардар ( генер. 2009) – Академија Постолов Пандев  11:20

Вардар ( генер. 2010) – Форца  12:00