Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар испрати сертификат за Фелипе, истиот треба да биде добиен за настап во недела
Вардар испрати сертификат за Фелипе, истиот треба да биде добиен за настап во недела

Вардар испрати сертификат за Фелипе, истиот треба да биде добиен за настап во недела

Иако ФК Вардар сеуште не го претставува официјално Фелипе, управата испратила сертификат до ФФМ и истиот треба да биде добиен овие денови за да може Фелипе да настапи на мега-дербито во недела.

Фелипе треба да биде од голема важност во недела иако денеска го одработи вториот тренинг со новиот тим.

Исто така и Ли треба да биде претставен како ново засилување.