Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Гласајте за Дибиров, да биде прогласен за најдобар играч на колото во ЛШ
Гласајте за Дибиров, да биде прогласен за најдобар играч на колото во ЛШ

Гласајте за Дибиров, да биде прогласен за најдобар играч на колото во ЛШ

Вардар со голема победа се врати од гостувањето кај екипата на Рајн-Некар и на тој начин ја задржа втората позиција на табелата. Одличен меч одигра Тимур Дибиров кој беше наш најефикасен играч. Неговата добра игра беше препознаена од страна на ЕХФ која го смести руското крило во најдобриот тим на колото во ЛШ.

За да биде прогласен за најдобар играч на 11. коло, за Дибиров можете да гласате на линкот, ТУКА.