Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Преглед на есенскиот дел во детската лига за ФК Вардар генер. “2006„
Преглед на есенскиот дел во детската лига за ФК Вардар генер. “2006„

Преглед на есенскиот дел во детската лига за ФК Вардар генер. “2006„

Прегледот на есенскиот дел за генерациите на ФК Вардар во детската лига го започнуваме со генерацијата родени “2006„ година. Оваа генерација од почетокот на новата сезона ја предводи Филип Спасески. Се натпреварувавме со две екипи и одигравме вкупно 20 натпревари во есенскиот дел.

Вардар (1) на десет одиграни мечеви имаше девет победи и само еден и единствен пораз и тоа од шампионската екипа на Албарса, која последниве две години успеваше да ја освои детската лига, токму во финалињата со Вардар. На сите други дуели бевме сигурни и забележувавме убедливи победи.

1128

Успеавме да постигнеме 66 голови, додека примивме 8 од кои половина беа на мечот со Албарса. Ова се сите постигнати резултати за овој тим на Вардар во есенскиот дел од сезоната:

1131-660x3301-660x330

1 коло: Вардар – Форца (1) 5:0

2 коло: Вардар – Албарса (1)  1:4

3 коло: Вардар – Фљамуртари 15:1

4 коло: Вардар – Работнички (1)  5:0

5 коло: Вардар – Албион  3:1

6 коло: Вардар – Њу Старс (1) 9:0

7 коло: Вардар – Куманово 5:1

8 коло: Вардар – Шкупи  8:0

9 коло: Вардар – Кул  3:0

10 коло: Вардар – Њу Старс (3)  12:1

Добра полусезона и за Вардар (2) кој прикажа солидна игра на мечевите од детската лига. Исто така одигравме десет натпревари, на кои забележавме седум победи, два нерешени резултати и еден пораз и тука на дуел со екипата на Албарса.

171

Имаме гол разлика од 39 постигнати и 16 примени голови. Ова се сите постигнати резултати за овој тим на Вардар во есенскиот дел од сезоната:

771-660x330

1 коло: Вардар – Форца (2)  2:1

2 коло: Вардар – Албарса (2) 2:3

3 коло: Вардар – Њу Јорк 7:1

4 коло: Вардар – Работнички (2)  11:1

5 коло: Вардар – Сарај 3:3

6 коло: Вардар – Њу Старс (2)  4:3

7 коло: Вардар – Еуроспорт 2:1

8 коло: Вардар – Скупи  2:1

9 коло: Вардар – Драчево  1:1

10 коло: Вардар – Њу Старс (4) 5:1