Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Преглед на есенскиот дел во детската лига за ФК Вардар генер. “2010„
Преглед на есенскиот дел во детската лига за ФК Вардар генер. “2010„

Преглед на есенскиот дел во детската лига за ФК Вардар генер. “2010„

Најмладата генерација на ФК Вардар родени “2010„ година го завршија есенскиот дел од сезоната во детската лига. Ова е втора сезона во лигата за оваа генерација, која на мечевите ја предводеше Стефан Михајлов. Се натпреварувавме со две екипи, кои одиграа по 10 натпревари во есенскиот дел. Вардар (1) беше одличен и успеаа полусезоната да ја заврши со максимален број на освоени бодови. На десет натпревари имавме исто толку победи. Успеавме да постигнеме 79 голови, додека примивме 15 погодоци.

114

Ова се сите постигнати резултати на Вардар (1) во есенскиот дел: 

1 коло: Вардар – Форца (1)  6:0

2 коло: Вардар – Кул (1)  5:3

3 коло: Вардар – Куманово  9:1

4 коло: Вардар – Карпошово 8:2

5 коло: Вардар – Биџо (1)  3:2

6 коло: Вардар – Њу Старс 12:2

7 коло: Вардар – Беса 14:0

8 коло: Вардар – Скупи  11:0

9 коло: Вардар – Њу Јорк 5:2

10 коло: Вардар – Гроздановски (1) 6:3

74

Вардар (2) исто така одигра десет натпревари, на кои забележа шест победи, еден нерешен резултат и три порази. Успеавме да постигнеме 34 голови, додека примивме 26 голови. Ова се постигнатите резултати на оваа екипа во есенскиот дел:

1 коло: Вардар – Форца (2)  3:6

2 коло: Вардар – Кул (2) 4:3

3 коло: Вардар – Еуроспорт 6:2

4 коло: Вардар – Фудбал Кидс  6:1

5 коло: Вардар – Биџо (2)  3:1

6 коло: Вардар – Шкупи  2:2

7 коло: Вардар – Работнички  6:3

8 коло: Вардар – Дрим Тим  1:0

9 коло: Вардар – Милано  1:5

10 коло: Вардар – Гроздановски (2) 2:3