Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар се врати на врвот, преглед на одиграното 13.коло во ВМФЛ
Вардар се врати на врвот, преглед на одиграното 13.коло во ВМФЛ

Вардар се врати на врвот, преглед на одиграното 13.коло во ВМФЛ

Вардар се врати на победите во ВМФЛ, откако успеа да слави на гостувањето кај екипата на Тетекс и на тој начин да се врати на лидерската позиција после „киксот“ на Гостивар на домашен терен. До победи во ова коло стигнаа и екипите на Пелистер и Воска.

Комплетни резултати од 13 коло во ВМФЛ:

Локомотива – Пелистер  2:3

Каменица Саса – Караорман  2:2

Беса – Борец  3:0

Гостивар – Детонит  1:1

Воска – Охрид  3:0

Слога – Аресими  0:0

Беласица – Кожуф  3:1

Тетекс - Вардар  0:2

Вардар се врати на првото место со 32 освоени бодови, пред екипите на Гостивар и Воска, кои имаат 31 односно 30 бода.