Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Вардар и Академија Пандев одиграа контролни дуели со екипата на Академија Пандев
Вардар и Академија Пандев одиграа контролни дуели со екипата на Академија Пандев

Вардар и Академија Пандев одиграа контролни дуели со екипата на Академија Пандев

Денес на теренот на Академијата, два контролни натпревари со екипата на Академија Пандев одигра генерацијата 2009 на ФК Вардар. Наш гостин беше тимот од Струмица, со кој одигравме одлични и квалитетни натпревари. Двете екипи забележаа по една победа на двата натпревари. Со оглед дека сезонава нема натпревари во детската лига, ваквите дуели се добродојдени за екипите, кои ја одржуваат формата и го подигнуваат нивото на игра.

Многу повеќе фотографии од овие натпревари ќе можете да погледнете на нашиот веб сајт во текот на наредниве денови.

168385709_3831481773565307_3443022676752118140_n 168387596_3831511026895715_7081738361287758165_n 168415357_3831511790228972_5879947505685740526_n 168454774_3831481683565316_7613536309669337243_n 168458695_3831518510228300_103618705161499811_n 168527426_3831511133562371_8850964047480801148_n 168611158_3831488920231259_1679697426021447501_n 168757395_3831493833564101_3244437576295717540_n 168760836_3831518770228274_3893614900155538594_n 168920849_3831488910231260_1059102382539029597_n 168937465_3831487223564762_5150841716742663556_n 168937470_3831487373564747_4805852482069270856_n 169083767_3831519143561570_6678669454697406392_n