Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Во сабота, ФК Вардар ќе одигра пријателски натпревар со Македонија Ѓ.П
Во сабота, ФК Вардар ќе одигра пријателски натпревар со Македонија Ѓ.П

Во сабота, ФК Вардар ќе одигра пријателски натпревар со Македонија Ѓ.П

Претстојниов викенд нема да има натпревари во ПМФЛ и ВМФЛ, поради репрезентативни настапи.

Вардар во сабота (24.09) ќе одигра пријателски натпревар со екипата на Македонија Ѓ.П, со цел да се одржи континуитет, но и да се подигнува формата и да се испробуваат тактички замисли пред продолжување на натпреварите во ВМФЛ.

Натпреварот во сабота ќе се одигра на стадинот во Ѓорче, со почеток од 15:00 часот.