Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар во 1.коло против Струга, познат целосниот распоред за женската лига
ЖКК Вардар во 1.коло против Струга, познат целосниот распоред за женската лига

ЖКК Вардар во 1.коло против Струга, познат целосниот распоред за женската лига

Познат е  целосниот распоред за првата кошаркарска лига кај дамите, ЖКК Вардар настапува во групата-А која стартува на 15.октомври. Црвено-црните девојки во првата рудна се домаќини во „Кале“ на Струга 2009, во второто коло играат скопски дуел со екипата на МЗТ Скопје Аеродром.

*Распоредот на натпреварите може да го погледнете на следниот ЛИНК!