Sunday ,04 December 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Атлетика > Атлетика: Пејовски со настап на „Колор ран“

Атлетика: Пејовски со настап на „Колор ран“

308017390_522485649877999_1909658367682300477_n

АК Вардар извести на официјалната страница извести дека Пејовски е пријавен за Скопскиот маратон и воедно имаше една трка викендов, во продолжение ви ги пренесуваме известувањето.

Христифор Пејовски беше единствениот Вардарец кој настапи на Kolor Run powered by East Gate Mall & Korrunners. Тој оствари одличен резултат на 10км – 38:53.
Воедно Христифор е четвртиот атлетичар на Вардар кој го потврди своето учество на Скопски Маратон и ќе настапи на полумаратонската трка (21.097км).