Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар утре без Најдовски
Вардар утре без Најдовски

Вардар утре без Најдовски

Стратегот на Вардар, Александар Васоски се соочува со проблеми на средината на теренот пред утрешниот натпревар против Македонија ЃП.

Поради повреда на утрешниот натпревар Васоски нема да може да смета на искусниот и стандарден играч за врска, Филип Најдовски. Се очекува местото на Најдовски да го завземе младиот Али Адем кој имаше супер подготовки во Словенија и еден постигнат погодок.

Веројатен состав на Вардар за утрешниот дуел: Гачевски, Новак, Серафимов, Тошевски, Жуниор, Брдаровски, Мицевски, Адем, Аврамовски, Цветаноски и Ибиши.