Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Генерациите 2008 и 2009 гостуваат во Куманово кај екипата на Милано
Генерациите 2008 и 2009 гостуваат во Куманово кај екипата на Милано

Генерациите 2008 и 2009 гостуваат во Куманово кај екипата на Милано

Во недела (27.10), во рамките на 9.коло во Регионалната Скопска Лига, генерациите 2008 и 2009 ќе гостуваат на екипата на Милано од Куманово.

Натпреварите во недела ќе се одиграат на градскиот стадион во Куманово, во термините од 12:00 и 14:00 часот. Во минатото коло останавме без бодови на натпреварите со Њу Старс, се надеваме дека во ова коло ќе успееме да стигнеме до позитивни резултати.