Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар во сабота домаќин на Пелистер
ЖРК Вардар во сабота домаќин на Пелистер

ЖРК Вардар во сабота домаќин на Пелистер

ЖРК Вардар по вчерашниот пораз веќе викендов ќе има прилика да се врати на победничките патеки, следи 9.коло во женската група-А.

Во оваа рунда повторно сме домаќини, ние сме фаворити за победа против тимот на ЖРК Пелистер, екипа која ја совладавме во Битола во 2.коло.

Дуелот се игра задутре, сабота (26/11/2022) во салата при ОУ „Круме Кепески“ во скопската населба Кисела Вода.  Натпреварот е закажан со почеток во 17 часот и 30 минута.