Tuesday ,15 October 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Вардар почна да победува, совладана Јагелонија со 2-0
(ВИДЕО) Вардар почна да победува, совладана Јагелонија со 2-0

(ВИДЕО) Вардар почна да победува, совладана Јагелонија со 2-0

Вчера  во Хрватска на теренот  „Одранци“ се одигра третиот пријателски меч во летните подготовки на црвено-црните. Вардар во меч кој траеше вкупно 120 минути (2х60) беа подобри од  полскиот прволигаш Јагелонија со 2-0. За нас стрелаа бразилецот  Фелипе и дебитантот Барсегјан кој на првиот свој меч за  Вардар запиша погодок.За црвено-црните настапија: Пачовски, Брдаровски, Новак, Мијушковиќ, Попов, Глигоров, Николов, Хамбарџумјан, Фелипе, Петковски, Обрегон. Играа  уште: Алексовски, Грнчаров, Глишиќ, Спировски, Велковски, Грозданоски, Љамчевски, Балотели, Гачевски, Велкоски, Којашевиќ, Барсегјан.

Видеото од овој тест-дуел може да го погледнете во продолжение :