Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Утре стартува првото издание на „Вардар Куп Скопје“, младите надежи на Вардар отвараат против Црвена Ѕвезда
Утре стартува првото издание на „Вардар Куп Скопје“, младите надежи на Вардар отвараат против Црвена Ѕвезда

Утре стартува првото издание на „Вардар Куп Скопје“, младите надежи на Вардар отвараат против Црвена Ѕвезда

Прв пат година, фудбалскиот клуб Вардар ќе организира силен младински меѓународен турнир, на кој ќе се натпреваруваат шест екипи.

Истиот ќе се одржи од 9-12.јуни на стадионот “Лавови” во населбата Ѓорче Петров. Вардар е во група со екипите на Црвена Ѕвезда и Зоетермер од Холандија, додека другата група ја сочинуваат екипите на Партизан, Осијек и Лудогорец.

Распоредот на натпревари за турнирот „Вардар Куп“

285890937_132100926110789_8913903918609002819_n