Sunday ,29 March 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Генерациите 2005 и 2006 на ФК Вардар во петок ќе одиграат ревијални мечеви со Академијата на ФФМ
Генерациите 2005 и 2006 на ФК Вардар во петок ќе одиграат ревијални мечеви со Академијата на ФФМ

Генерациите 2005 и 2006 на ФК Вардар во петок ќе одиграат ревијални мечеви со Академијата на ФФМ

Генерациите 2005 и 2006 на ФК Вардар во петок ќе одиграат ревијални натпревари со Академијата на ФФМ.

Двете вардарови генерации се слободни во првото пролетно коло од регионалната-скопска лига, кое стартува од претстојниов викенд. Црвено-црните пролетниот дел ќе го стартуваат со гостување во Тетово, против екипата на Шкендија. Генерацијата 2006 со десет бодови предност пред екипата на Милано ќе го започне вториот дел од сезоната, додека генерацијата 2005 на ФК Вардар има само еден бод предност пред тимот на Кул.

Натпреварите против академците од ФФМ ќе се одиграат во петок, во термините од 09:00 и 10:30 часот.