Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Комплетни резултати од 3.коло во младинските фудбалски лиги
Комплетни резултати од 3.коло во младинските фудбалски лиги

Комплетни резултати од 3.коло во младинските фудбалски лиги

Во рамките на 3.првенствено коло во младинските лиги, Вардар за противник ја имаше екипата на Шкендија. Младите надежи на ФК Вардар не се прославија многу на натпреварите со тимот од Тетово, освојувајќи само еден бод од четири натпревари.

Во продолжение погледнете ги комплетните резултати од 3.коло во сите четири категории:

Помлада пионерска Супер лига:

ФК Скопје – ФК Работнички  1:4

ФК Шкендија – ФК Вардар  1:1

ФК Кул – ФК Њу Старс  1:4

ФК Брегалница – ФК Македонија Ѓ.П  1:0

ФК Ренова – ФК Шкупи  2:3

ФК Победа – ФК Пелистер  2:0

Пионерска Супер лига:

ФК Скопје – ФК Работнички  1:4

ФК Шкендија – ФК Вардар  4:2

ФК Кул – ФК Њу Старс  2:1

ФК Брегалница – ФК Македонија Ѓ.П  2:0

ФК Ренова – ФК Шкупи  1:2

ФК Победа – ФК Пелистер  0:1

Кадетска Супер лига:

ФК Работнички – ФК Скопје  5:2

ФК Вардар – Шкендија  0:1

ФК Њу Старс – ФК Кул  3:2

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Брегалница  5:2

ФК Шкупи – ФК Ренова  3:1

ФК Пелистер – ФК Победа  1:0

Младинска Супер лига:

ФК Работнички – ФК Скопје  8:0

ФК Вардар – Шкендија  0:1

ФК Њу Старс – ФК Кул  0:0

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Брегалница  2:0

ФК Шкупи – ФК Ренова  1:0

ФК Пелистер – ФК Победа  1:0