Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Поранешен играч на Реал Мадрид би можел да биде ново засилување на Фенербахче
Поранешен играч на Реал Мадрид би можел да биде ново засилување на Фенербахче

Поранешен играч на Реал Мадрид би можел да биде ново засилување на Фенербахче

Поранешен играч на Реал Мадрид, може да биде ново засилување за екипата на Фенербахче. Се работи за Роберто Солдадо кој едно време го носеше кралскиот дрес, а исто така е и поранешен репрезентативец на Шпанија. Минатата сезона ја помина во екипата на Виљареал, каде не се изнаигра многу, а има настапувано и за тимот на Валенсија и уште некоку други екипи од Ла Лига. Според последните информации, Солдадо би можел да биде замена за Робин Ван Перси, кој би можел да направи трансфер во екипата на Фејнорд и да се врати во својата земја.

И да се случи треансфер на Солдадо во Фенербахче, тој ќе нема право на настап во дуелите со Вардар, бидејќи веќе е испратен списокот на играчи за оваа рунда од плејофот на лига Европа.