Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Брага
Среќен роденден Брага

Среќен роденден Брага

Денеска свој 43-ти роденден прославува легендата на ФК Вардар и македонскиот фудбал, некогашниот миленик на Вардаровата публика Агиналдо Брага. Брага покрај значајните настапи во кариерата за нашиот тим, играше и за репрезентацијата на Македонија.

braga-fkvardar

“Вардар Фанс” му го честита роденденот на Брага и му посакува се најубаво во животот.